Yaşam

Güncel En İyi Diziler – Son Dönemin En İyi Yabancı Dizi Önerileri

Farklı ülkelerde yayımlanan ve geniş bir fan kitlesine ulaşan gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler neler merak ediyor musunuz? Aşağıda yer alan diziler boş zamanlarınız için eğlenceli bir vakit oluşturacaktır.

Hazırlanan bu yazıda en iyi yabancı diziler sıralamasında aynı zamanda da birçok dizi final yapmış diziler arasında yer alıyor. En iyi yabancı diziler hangileridir? Hangi diziyi izlemeliyim? En popüler yabancı diziler? En fazla izlenen yabancı diziler hangileri? Gibi sorularınız var ise ve yabancı dizi önerileri arıyorsanız bu içeriği sonuna kadar okumanız gerekli.

Sizler için gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler sıralaması hazırladık. Hemen aşağıda bulunan en iyi yabancı diziler listelenmiştir. Bu yabancı diziler sıralamasını gerçekleştirirken IMDB puanı, izleyicilerin sosyal medya platformlarında yapmış olduğu yorumlar dikkate alınmıştır. Yayımlanma tarihi, ilk sezonun ya da ilk bölümün çıkmış olduğu tarihtir. İşte izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler;

Başlıklar

IMDB Puanı 7 ve Üzeri Olan Yabancı Diziler

 • Girlboss – 7.1

Dizi: Girlboss

IMDB Puanı: 7.1

Devam Ediyor Mu?: Hayır.

Yayımlanma Tarihi: 2017

Oyuncular: Britt Robertson, Ellie Reed, Johnny Simmons, Alphonso McAuley, RuPaul

Girlboss, ünlü moda markası Nasty Gal’in kurucusu Sophia Amoruso’nun kendi yaşamını anlatmış olduğu New York Times en fazla satan kitabı Girlsboss’tan ilham alınarak dizi haline getirildi.

Dizi serisi, eBay’da vintage kıyafetler satarak kendi girişimini kuran ve yirmi yedi yaşına geldiği zaman Nasty Gal markasını milyonlarca dolarlık bir moda imparatorluğu yapmayı başaran Amoruso karakteri etrafında şekilleniyor.

Fragman – YouTube

 • Watchmen – 7.1

Yeni Yabancı Dizi: Watchmen

IMDB Puanı: 7.1

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Regina King, Andrew Howard, Tim Blake Nelson, Tom Mison, Sara Vickers, Jeremy Irons, Jean Smart.

Çizgi romandan uyarlanmış olan Watchmen dizisi, bir grup polisin, kentin süper kahramanlarını hedef almış olduğu alternatif bir evren içerisinde geçmesini konu edinmektedir.

Maskeli kahramanların suçlu olarak nitelendirilmiş olduğu bir tarihte geçen dizi, gizem içeren bir cinayet davasına atılan karakterlerin büyük bir komplo ile karşılaşmalarını ele alıyor.

Fragman – YouTube

 • Scorpion – 7.2

En İyi Yabancı Dizi Önerileri : Scorpion

IMDB Puanı: 7.2

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2014

Oyuncular: Elyes Gabel, Katharine Mcphee, Eddie Kaye Thomas, Jadyn Wong, Robert Partick, Ari Stidham

En iyi yabancı diziler arasında yer alan Scorpion, en iyi Amerikan dizileri kategorisinde yer edinmiş aksiyon, komedi ve drama türlerinde karşımıza çıkmakta.

Dizinin konusu ise, 197 IQ seviyesinde bir zekaya sahip olan Walter O’brien liderliğinde biri davranış bilimi uzmanı, biri matematik ve hesap makinesi, biri de mekanik dehası olan dört dahi ve bunların sosyal ilişkilerini düzenleyen tamamen normal olan bir kadın ile bir FBI ajanından oluşan ekibin, insan yaşamlarını, zaman zaman da dünyayı kurtarmış olduğu maceralar. Dizide bulunan yüksek tansiyon diziyi en popüler yabancı diziler kategorisine sokmayı başarmakta.

Fragman – YouTube

 • Back To Life – 7.5

Dizi Önerileri : Back To Life

IMDB Puanı: 7.5

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Daisy Haggard, Geraldine James, Richard Durden, Liam Williams, Jamie Michie

18 sene hapis yatmış olduktan sonra memleketine geri dönerek kendisine yeni bir yaşam kurmaya çalışan bir geç kadının hikayesini izliyoruz. Miri Matteso’ın işlemiş olduğu suç, onun yaşamının 18 senesinin demir parmaklıklar ardında geçmesine sebep olur.

Fragman – YouTube

 • The Last Ship – 7.5

En İyi Yabancı Dizi Önerisi : The Last Ship

IMDB Puanı: 7.5

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2014

Oyuncular: Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Rhona Mitra, Jacko Sims, Travis Winkle.

The Last Ship’de kendimizi Nathan James adlı gemi içerisinde kutuplarda buluyoruz. Amerikan Donanma Gemisi olan Nathan James, yaklaşık beş aydır kutuplardadır ve geriye dönüş zamanı gelmiştir.

Gemide donanmaya eşlik eden bilim insanları, gemi kaptanı ve mürettebat ile gizlilik kurallarından dolayı önemli görevleri hakkında bilgi paylaşımı yapmazlar. Gemi, son beş ayı dış dünyadan izole olarak geçiştir.

Dönüş zamanı geldiği zaman ise bir garip durumun olduğu sezilir. Gemi kaptanı bu durum üzerine, her şeyi öğrenmek adına bilim insanlarından Dr. Scott’u konuşturur. Doktorun konuşması üzerine dizinin seyri değişir.

Fragman – YouTube

 • See – 7.7

Yeni Yabancı Dizi : SEE

IMDB Puanı: 7.7

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Alfre Woodard, Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Nesta Cooper, Archie Madekwe

See, insanları görme yetisini kaybetmiş olduğu bir geleceğe götürüyor. Dizi insanların birbirleri ile iletişim kurma, avlanmak, bir şey inşa etmek ve yaşama devam edebilmek için yeni yöntemler geliştirmiş olduğu bir dünyanın kapılarını aralıyor. İnsanların kurmuş oldukları bu düzen, görme yetisine sahip iki kardeşin doğması ile birlikte sekteye uğrayacak.

Fragman – YouTube

 • Ghosts – 7.8

Dizi Önerileri : Ghosts

IMDB Puanı: 7.8

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Laurence Rickard, Lolly Adefope, Mathew Baynton, Simon Farnaby

Alison ve Mike, birbirlerini seven ve genç bir evli çifttir. Çift, bütçelerine uygun yaşanılabilir bir ev bulamamaktadır. Alison’ın hiç tanışmamış olduğu çok uzatan bir akrabası olan 99 yaşındaki bir kadının vefat etmiş olduğu ve kır evinin ona miras kaldığının haberini alırlar.

Ancak onları orada bekleyen şey ise eve bağlanmış olan ve bu dünyadan ayrılamayan, evi de yeni birileri ile paylaşmak istemeyen ve çiftten kurtulma planları yapmaya başlayacak olan bir grup hayalettir.

Fragman – YouTube

 • Atiye – 7.8

Dizi Önerileri : Atiye

IMDB Puanı: 7.8

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Senolsun, Başak Köklükaya

Genç bir ressam olan Atiye, erkek arkadaşı Ozan ve ailesi ile İstanbul’da mutlu ve sade bir yaşam sürmektedir. Ancak dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de yapılan bir keşif ile yaşamı değişinceye kadar.

Bölgede bulunan kazı çalışmalarını yürüten Arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasında bulunan mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

Fragman – YouTube

 • Russian Doll – 7.9

Dizi Önerileri: Russian Doll

IMDB Puanı: 7.9

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Natasha Lyonne, Charlie Barnett, Greta Lee, Elizabeth Ashley, Rebecca Henderson

En iyi diziler arasında bulunan Russian Doll, gerçeküstü bir zaman döngüsü içerisinde sıkışarak kalan Nadia isimli bir karakterin karmaşık öyküsünü konu ediniyor. 36. yaş günü partisini tekrar tekrar yaşayan kadının bu döngüden kurtulma çabasını anlatıyor.

Fragman – YouTube

IMDB Puanı 8 ve Üzeri Olan Yabancı Diziler

 • The Good Place – 8.0

En İyi Yabancı Dizi : The Good Place

IMDB Puanı: 8.0

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma tarihi: 2016

Oyuncular: Kristen Bell, William Jackson Harper, D’Arcy Carden, Ten Danson, Jameela Jamil, Manny Jacinto, Tiya Sircar

En iyi yabancı diziler listesi arasında yabancı diziler önerileri için yer bulması gereken bir diğer dizi serisi ise The Good Place.

The Good Place’nin konusu: Elenaor Shellstrop bir gün yaşamı son bulur ve kendini bir anda kendisi ile aynı gün yaşama veda eden onlarca kişi ile beraber Good Place’de bulur. Michael adlı Tanrı’nın elçisi onu Good Place’de herkesin olduğu gibi kendi ruh eşi ile tanıştırır.

Good Place öyle güzel bir yerdir ki, insanlar kendi ruh durumunu yansıtan evlerde yaşayarak, istemiş olduğunu yapabilmektedir. Elenaor’da böyle bir yerde yaşamaya başladıktan sonra zaman geçtikçe kendisinin bu yere ait olmadığını fark etmeye, bir yerde yanlışlık olmuş olabileceğini fark etmeye başlar.

Elenaor ölmeden önceki yaşantısında kendisine bile hayrı olmayan, küfürbaz, bencil, umursamaz, başka insanlara tek bir iyiliği dokunmamış bir birey olarak en başta yapılan bu yanlışlığı düzeltmek istese de, Bad Place’in ne kadar kötü bir yer olduğunu öğrenir ve bu yanlış durumunu oluruna bırakır. Aynı zamanda da bu yanlışı saklamaya çalışırken de, iyi insan davranışları sergilemeye çalışır.

Fragman – YouTube

 • Da Vinci’s Demons – 8.1

Yabancı Dizi Önerileri: Da Vinci Demons

IMDB Puanı: 8.1

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2013

Oyuncular: Tom Riley, Gregg Chillin, Eros Vlahos, Laura Haddock, Hera Hilmar, Blake Ritson, Elliot Cowan.

Yabancı dizi tavsiyeleri arasında en iyi tarihi diziler kategorisinde yer alan bir başka dizi ise Da Vinci’s Demons. İnanç ve düşüncenin kontrol edilmiş olduğu bir dünyada, Da Vinci bilimi ve bilgiyi özgür bırakmak adına savaşır.

Leonardo Da Vinci, insanüstü dehası ve hayata geçirmeye çalışmış olduğu fikirleri ve icatları yüzünden işkence görür. Kendisini gerçek ile yalan, geçmiş ve gelecek, akıl ile din arasında çatışma içerisinde bulur.

Onun istekleri ve yapmaya çalışmış oldukları karşıt güçler tarafından kendisine karşı kullanılır; zekasını küçümseyenlerin ise zamanı geldiği zaman en fazla ona gerek duyar. Tarihi diziler seviyorsanız izlenmesi gereken yabancı diziler listesi arasına Da Vinci’s Demons’u eklemeniz gerekli.

Fragman – YouTube

 • Marco Polo – 8.1

Dizi Önerileri Listesi : Marco Polo

IMDB Puanı: 8.1

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2014

Oyuncular: Lorenzo Richelmy, Benedict Wongg, Remy Hii, Joan Chen, Zhu Zhu.

Tarihi en iyi yabancı diziler arasında bulunmak adına Netflix projesi olarak yayın hayatına başlayan, seyir keyfi oldukça yüksek fakat tarihsel gerçeklikleri yansıtma bakımından da sınıfta kalan bir diğer bitmiş en iyi yabancı dizilerden birisi de Marco Polo.

Cinsel entrika, açgözlülük, ihanet ve rekabet ile dolup taşan bir evrende, Marco Polo, on üçüncü yüzyıl Çin’inde Kubilay Han’ın mahkemesinde ilk olarak yargılanıp, sonra askere alınıp, genişleyen Moğol İmparatorluğu’nun çalkantılı ve karanlık meydan muharebelerine tanıklık ediyor.

Kubilay Han, Marco Polo’yu Moğol ordusuna asker aldığından dolayı, Marco, imparatorluğu iç savaşa doğru götürürken Kubilay Han’dan uzaklaşmanın bit çözümünü arıyor ve Han’ın aşırılıkları, Kaidu’nun güçlü hırsları arasında sıkışarak kalıyor.

Fragman – YouTube

 • American Horror Story – 8.1

Yeni Yabancı Dizi: American Horror Story

IMDB Puanı: 8.1

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2011

Oyuncular: Lady Gaga, Angela Bassett, Kathy Bates, Evan Peters, Sarah Paulson, Lily Rabe, Denis O’Hare, Jessica Lange

Dizinin konusu her sezon farklı bir hikayeden oluşmaktadır. Sıra dışı ve gizemli konuların yanı sıra değişen mekanlar ile dikkatleri daha fazla üzerine çekmektedir. Birinci sezon mekan olarak yalnızca bir evde geçmektedir.

İkinci sezonda ise akıl hastanesi konu edinirken üçüncü sezonda bir grup cadı ve onlara yol gösteren mentorunun öyküsünü anlatıyor. Diğer sezonlar hem farklı konuları işlediği gibi aynı zamanda da farklı mekanlarda geçiyor.

Fragman – YouTube

 • Preacher – 8.1

En İyi Dizi Önerileri : Preacher

IMDB Puanı: 8.1

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2016

Oyuncular: Dominic Cooper, Ruth Negga, Graham McTavish, Noah Taylor, Joseph Gilgun, lan Colleti, Pip Torrenes.

İzlenecek en iyi yabancı diziler arasında yer alan diğer bir dizi ise Preacher. Doğaüstü aksiyon komedi dizisi olan yapımın konusu yasadışı birden fazla olaya karışmış Jesse Custer ölen babasına bir söz vermiş olduğundan dolayı babasının kilisesini almak ve babasının görevini sürdürmek adına Batı Teksas’a döner.

Kilisede görev yaparken bedenine son derece gizemli bir güç yerleşir. Bu güç insanlara istediği her şeyi yapmalarını yaptıran ve emreden bir güç. Karakterin doğaüstü, sihirli bir güç kazanması ile olay örgüsü başlar.

Fragman – YouTube

 • The Deuce – 8.2

Dizi Listesi: The Deuce

IMDB Puanı: 8.2

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2017

Oyuncular: James Franco, Gbenga Akkinnagbe, Dominique Fishback, Maggie Gyllenhaal,Gary Carr, Lawrence Gilliard Jr.

Yabancı dizi tavsiyeleri listesinde yine yeni yabancı dizileri arasında bulunan bir yapım olan The Deuce bulunmakta. The Deuce, New York’da 1970’li senelerde legal duruma gelen porno pazarının 1980’lerin ortasına kadar yükselişini ve nasıl ilerlemiş olduğunu konu olan bir dönem serisi. En iyi yabancı diziler arasında popülerlik ivmesi hızla kazanan bir dizi serisi yapımı.

Dizinin baş rolünde ise James France bulunmakta ve dizide porno pazarının baronlarından birisini canlandırmakta. Amerika’nın kapitalistleşme adına büyük adımlar atmış olduğu bu dönemlerde uyuşturucu, porno, gayrimenkul pazarları büyümeye ve parlamaya başlamış, tabii zengin olma, daha fazla para ve daha fazla tüketim hırsı ile birden fazla insan da bu pazarlara girmek adına önemli adımlar atmıştır.

Fragman – YouTube

 • Catastrophe – 8.2

Dizi Önerileri : Catastrophe

IMDB Puanı: 8.2

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2015 – 2019

Oyuncular: Shargon Horgan, Rob Delaney, Mark Bonnar, Ashley Jensen, Daniel Lapaine

Amerikalı bir adam ve İrlandalı bir kadın birbirlerine aşık olurlar fakat aileleri arasında kan davası bulunmaktadır. Aralarında yaşamış oldukları ilişkilerinin devamı için arkadaş olarak yaşamayı öğrenmek zorundadırlar.

Fragman – YouTube

 • Bates Motel – 8.2

En İyi Yabancı Dizi Önerileri : Bates Motel

IMDB Puanı: 8.2

Devam Ediyor Mu?: Hayır.

Yayımlanma Tarihi: 2013

Oyunclar: Vera Farmiga, Max Thieriot, Nestor Carbonell, Freddie Highmore, Olivia Cooke

Gerilim türünde dünya genelinde en fazla izlenen diziler arasında bulunan bir başka dizi ise Bates Model. Babasının ölümünden altı ay sonra, on yedi yaşındaki Norman Bates ve annesi Norma, Arizona’da Beyaz Pine Körfezi’nde bulunan Oregon kasabasına giderek, babasının ölümünden sonra kalan sigorta parası ile bir motel satın alıyorlar.

Birkaç gece sonra, motelin eski sahibi motele geri döner ve Norma’yı tecavüz etmeye çalışır fakat Norma adamı öldürür. Sonrasında Norman ve annesi Norma cinayeti kapatmak adına ceseti beraber bir göle atarlar.

Adamın ortadan kaybolması, kasaba şerifi ve yardımcısının dikkatini çeker. Norman ve Norma’da polisin gerçeği öğrenmemesi için ellerinden geleni yapmak için uğraşırlar. Bu arada Norman yerel bir liseye kayıt olur. Ve olaylar örgüsü bunun üzerine devam eder.

Bates Motel 1960 senesinde yayımlanan Sapık filminin ana karakteri olan Norman Bates’in çocuk yaşlarını anlatan, nasıl bu duruma geldiğini gösteren bir dizi. Kendi türünde en iyi yabancı diziler arasında yer almakta.

Fragman – YouTube

 • Altered Carbon – 8.2

En İyi Bilim Kurgu Dizisi: Altered Carbon

IMDB Puanı: 8.2

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2018

Oyuncular: Chris Conner, Joel Kinnaman, Renee Elise Goldsberry

Bilim kurgu dizileri arasında bulunan Altered Carbon, 300 sene sonraki gelecekte geçen bir konuyu hikaye ediniyor. İnsan bilincinin disklere kaydedilerek istenilmiş olduğu zaman herhangi bir vücuda aktarılabilmiş olduğu ve ölümün kalıcı olmadığı bir dünyayı anlatıyor.

Fragman – YouTube

 • Jack Ryan – 8.2

Yeni Yabancı Dizi : Jack Ryan

IMDB Puanı: 8.2

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma tarihi: 2018

Oyuncular: John Krasinski, John Hoogenakker, Wendell Pierce, Abbie Cornish, Wendell Pierce, Dina Shihabi.

Teröristler arası iletişimdeki bir partnerini ortaya koya CIA analisti Jack Ryan, beklenmedik bir anda kendisini tehlike dolu olan bir operasyonun içerisinde bulur. Anormal banka transferleri fark eden Ryan, araştırma yaptığı zaman Orta Doğu ve Avrupa üzerinden Amerika Birleşik Devletleri’ne büyük çaplı bir terör saldırısı hedeflenmiş olduğunun farkına varır.

Fragman – YouTube

 • The Walking Dead – 8.3

Yeni Yabancı Diziler: The Walking Dead

IMDB Puanı: 8.3

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2010

Oyuncular: Andrew Lincoln, Melissa McBride, Norman Reedus, Danai Gurria, Lauren Cohan, Chandler Riggs.

En fazla izlenen yabancı diziler arasında bulunan The Walking Dead, özellikle de çizgi romandan uyarlanmış olan konusu ile beğeni toplamayı başarıyor. Dizinin konusu, temel olarak zombi salgınının başlangıcında ve devamında sağ kalan insanların vermiş olduğu mücadeleyi konu ediniyor.

Fragman – YouTube

 • The Virtues – 8.3

Dizi Önerileri: The Virtues

IMDB Puanı: 8.3

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Stephen Graham, Niamh Algar, Helen Behan, Frank Laverty, Mark O’Halloran

Seneler sonra yaşadığı kasabaya ve ailesinin yanına geri dönen, daha önce ne yapmış olduğu konusunda bir şey hatırlamayan Joseph’i anlatıyor. Arkadaşları ve ailesi ile beraber zaman geçirmeye başladıkça anıları canlanmaya başlıyor.

Fragman – YouTube

 • Sex Education – 8.3

Yabancı Dizi Önerileri : Sex Education

IMDB Puanı: 8.3

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Asa Butterfield, Gillian Andeserson, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Connor Swindells.

16 yaşında bir lise öğrencisi olan Otis’in okul arkadaşlarına seks konusunda öneriler vermesini konu ediniyor. Böyle bir işe karışmasının ilk nedeni seks terapisti olan annesinden öğrenmiş oldukları, ikincisi ise okulun asi kızı Maeve.

Maeve, Otis’in seks konusunda bilgi sahibi olmuş olduğunu fark etmiş olduktan sonra Otis’e bir teklif ile gider. Maeve, maddi sıkıntılar içerisinde olduğundan dolayı bu şekilde para kazanmayı hedefliyor. Sonrasında konular bu şekilde gelişiyor.

Fragman – YouTube

 • Derry Girls – 8.4

Yabancı Dizi Önerileri : Derry Girls

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2018

Oyuncular: Saoirse Monica Jackson, Louisa Harland, Nicola Coughlan, Jamie Lee O’ Donnell

1990’larda Kuzey İrlanda’da yaşanan siyasi çatışmaların ortasında, beş lise öğrencisi ergenlik problemleri ile başa çıkmaya çalışıyor. Bu beş gencin gözünden izlenilen dizi, yabancı komedi dizileri arasında yer alıyor.

Fragman – YouTube

 • What We Do In The Shadows – 8.4

Yabancı Dizi Önerleri : What We Do In The Shadows

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Kayvan Novak, Matt Berry, Natasia Demetriou, Harvey Guillen, Mark Proksch

What We Do In The Shadows, ev arkadaşı olan dört vampirin gündelik yaşamlarına ve modern hayatta yaşama çabalarını konu ediniyor. Aynı zamanda da aynı adla komedi filminden uyarlanmış olan dizi, filmden farklı bir grup karakterin hikayesini işliyor.

Fragman – YouTube

 • Person Of Interest – 8.4

En İyi Yabancı Diziler Önerisi : Person

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2011

Oyuncular: James Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Heson, Amy Acker.

Person Of Interest, en iyi yabancı aksiyon dizileri arasında yer alıyor. Bu durumda olmasının en büyük nedeni ise; beş sezon boyunca izleyenleri kendisine daha fazla bağlaması diyebiliriz. İşlenen suçlar yüksek seviyelere çıkar ve bunun azaltılması adına gizemli bir iş insanı, işlenecek olan suçları işlenmeden önce engelleyecek bir program oluşturur. Geriye bu programı kullanabilecek bir kişi lazımdır ve bu kişi de eski bir CIA ajanıdır. Heyecan ve aksiyon dizileri severler adına uygun bir tercih olacaktır.

Fragman – YouTube

 • Succession – 8.4

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2018

Oyuncular: Hiam Abbass, Nicholas Braun, Brian Cox, Kieran Culkin, Peter Friedman

Dizinin ana merkezinde Waystar Royco adına sahip olan bir medya imparatroluğuna sahip olan Roy Ailesi bulunuyor. Eğlence ve medya sektörünün merkezi New York’ta geçen dizide bu ailenin sahip olmuş oldukları imparatorluğu yönetirken şirkette ve aile içerisinde yaşamış oldukları anlatılıyor.

Şirketin başında olan Logan Roy’un yaşamaya başlamış olduğu sağlık problemleri ile beraber aile sadakati test ediliyor. Kişiler içerisinde ve şirket içerisinde güç savaşları başlıyor. Tüm bu olaylarda kara mizah ağırlıklı olarak anlatılıyor.

Fragman – Youtube

 • Years And Years – 8.4

Dizi Önerileri : Years and Years

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Rory Kinnear, T’nia Miller, Anne Reid, Ruth Madeley, Jessica Hynes

2019 senesinden 2035 senesine kadar uzanan bir zaman diliminde İngiltere’de hayatına devam eden bir ailenin yaşantısını gösteren bu dizi, ekonomik, politik, siyasi ve teknolojik genişmeleri ailenin gözünden anlatıyor.

Fragman – YouTube

 • His Dark Materials – 8.4

Yeni Yabancı Diziler: His Dark Metarials
His Dark Metarials, yeni yabancı diziler arasında bulunuyor.

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma tarihi: 2019

Oyuncular: Ruth Wilson, James McAvoy, Lin-Manuel Miranda, Dafne Keen, Archie Barnes, Kit Connor.

Bilim, teknoloji ve büyünün iç içe girmiş olduğu paralel bir evrende geçen His Dark Materials, yetim bir çocuk olan Lyra’yı konu ediniyor. Kaybolmuş olan arkadaşını bulmak adına kendisine verilmiş olan altın pusulayı takip ederek paralel arasında bir seyahate çıkan Lyra, kaçırılan çocukları ve esrarengiz güçleri içeren şeytani bir komployu gün yüzüne çıkarıyor.

Fragman – YouTube

 • Euphoria – 8.4

Dizi Önerileri: Euphoria

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Zandaya, Maude Apatow, Angus Cloud, Eric Dane, Alexa Demie, Jacob Elordi

17 yaşında olan Rue’nin hikayesini konu ediniyor. Rue’nin anlatmış olduğu hikayeler arasında, cinsel birliktelik, kimlik arayışı, sosyal medya, bağımlılık, aşk, travma ve arkadaşlık gibi temaları konu alıyor.

Fragman – YouTube

 • Mr. Robot – 8.4

En İyi Yabancı Diziler Önerisi: Mr. Robot

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2015

Oyuncular: Rami Malek, Portia Doubleday, Christian Slater.

Hacker dizileri arasında yer alan Mr. Robot, 2015 senesinde yayımlanan ve en iyi yabancı diziler listesi arasında kendisine her zaman yer bulan bir yapım. Mr. Robot’ta, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanuna uymayan bir hacker olan Elliot ismindeki asosyal bir hayatı anlatıyor.

Fragman – YouTube

 • Homeland – 8.4

En İyi Yabancı Diziler: Homeland

IMDB Puanı: 8.4

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2011

Oyuncular: Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend.

2011 senesinde yayınlanmaya başlayan Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un öyküsünü merkez alıyor. Mathison, sekiz senedir kayıp olan ve artık ölmüş olduğu düşünülen Amerika Birleşik Devletleri askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzağı olmuş olduğuna inanır.

Ayrıca Nicholas Brody’in El Kaide komplosu ile ilgili bağlantısı olduğunu inanır. İlk bölümünden itibaren aksiyon ve heyecanın hiç azalmamış olduğu bu dizi, kesinlikle izlenmesi gereken yabancı diziler arasında yer almaktadır.

Homeland, 64. Emmy Ödülleri’nde Drama dalında En İyi Dizi, Kadın Oyuncu ve Erkek Oyuncu ödüllerini kazanmıştır.

Fragman – YouTube

 • The Expanse – 8.5

Bilim Kurgu Dizileri: The Expanse

IMDB Puanı: 8.5

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2015

Oyuncular: Steven Strait, Dominique Tipper, Cas Anvar

Günümüzden iki yüz sene sonra geçen ve tecrübeli dedektif Miller, zengin bir ailenin kayıp olan kızını bulabilmek adına uzay gemisinin kaptanı ile anlaşma içerisine girer. Araştırma ilerledikçe insanlık tarihinin en büyük komplolarından birisi ile yüzleşirler.

Fragman – Youtube

 • Unbelievable – 8.5

Dizi Önerileri : Unbelievable

IMDB Puanı: 8.5

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merrit Wever

Gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış olan dizi, genç bir kadının tecavüze uğramış olduğuna dair yalan söylemek ile suçlanmasından sonra iki kadın dedektif benzer saldırları araştırır. Pulitzer Ödüllü bir haberden uyarlanan bir dizidir.

Fragman – YouTube

 • The Handmaid’s Tale – 8.6

En İyi Yabancı Dizi Önerileri : The Handmaids

IMDB Puan: 8.6

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2017

Oyuncular: Elisabeth Moss, Max Minghella, Joseph Fiennes, O-T Fagbenle, Yvonne Strahovski, Amanda Brugel, Madeline Brewer, Ann Dowd.

Popüler yabancı diziler arasında bulunan bir diğer kaliteli dizi ise The Handmaid’s Tale.

Kadınların sadece çocuk doğurmak ve hizmetçi amaçlı kullanıldığı, tüm haklarının ellerinden alındığı, tamamı ile erkeklerin egemenlik sürmüş olduğu, dindar bir yönetim yapısında yönetilen bir ülkeyi anlatmakta.

Amerika’da rejimin değişmiş olduğu bu yeni ülkede, rejime karşı ve rejim tarafından yakalanmış kadınlar ise ülkenin önde gelen yönetici ve kumandanlarına hizmetçi olarak verilmekte. Dizi ise bu yaşananları hizmetçi olarak kullanılan ve dehşet verici bir yaşam sürmek zorunda bırakılan kadınlardan bir tanesi üzerinden verilmekte.

Fragman – YouTube

 • Dark – 8.6

İzlenmesi Gereken En İyi Diziler : Dark
Dark, izlenmesi gereken en iyi diziler arasında bulunuyor.

IMDB Puan: 8.6

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2017

Oyuncular:Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Mark Waschke, Karoline Eichhorn

Alman yapımı olan ve son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında bulunan Dark, iki küçük çocuğun kaybolmuş olduğu bir alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Yapımın her anı gerilim ve heyecan içerisinde geçerken, işlenen hikaye de izleyiciyi ekrana bağlamaktadır. Dram, suç ve gizem türünde olan ve en iyi yabancı diziler arasında bulunan Dark, 89. Akademi Ödülleri’nde yabancı dilde en iyi dizi adayı olmuş bir yapım.

Fragman – YouTube

 • Big Little Lies – 8.6

En İyi Yabancı Dizi Listesi : Big Little Lies

IMDB Puanı: 8.6

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2017

Oyuncular: Reese Witherspoon, Zoe Kravitz, Shailene Woodley, Adam Scott, Nicole Kidman, Laura Dern, Alexander Skarsgard.

Big Little Lies genel hatları ile kadınların modern yaşamdaki ilişkilerinin karmaşıklığını anlatmakta. Dizi özünde, insanların toplumda mutlu ve başarılı olduğu izlenimi ile harika resimler verirken, kendi çevresinde nasıl istismara uğramış oldukları ve istismar ile nasıl başa çıkmaya çalıştıklarının hikayesini anlatmakta.

Fragman – YouTube

 • Spartacus – 8.6

En İyi Yabancı Diziler : Spartacus

IMDB Puanı: 8.6

Devam Ediyor Mu?: Hayır.

Yayımlanma Tarihi: 2010

Oyuncular: Liam Mclntyre, Daniel Feuerrigel, Lucy Lawless, Viva Bianca, Manu Bennett, Peter Mensah, Nick E. Tarabay.

En iyi yabancı diziler listesinde biten yabacı dizilerden birisi de Spartacus.

Spartacus, Roma’ya karşı, gladyatör şampiyonu Spartacus’ün ve III. Servile Savaşı’na kadar uzanan olaylara ve Spartküs’ün öykülerine odaklanır. Spartaküs, yaşamı boyunca tüm kölelerin özgürlüğü adına Roma’nın gücüne karşı savaşmış, efsanevi bir savaşçıdır.

Spartacus, cinsel ilişki, kan, aşk, yasak şak, entrika, güzel kadınlar, heyecan, aksiyon, şiddet, kıskançlık, ihtiras, intikam, eşcinsel ilişkiler, yakışıklı erkekler gibi bir çok şeyi izleyicisine sunmakta. Hem en fazla izlenen yabancı diziler hem de aldığı puan ile IMDB en iyi diziler arasında bulunuyor.

Fragman – YouTube

 • La Casa De Papel – 8.7

En İyi Yabancı Diziler Listesi: La Casa De Papel

IMDB Puan: 8.7

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2017

Oyuncular: Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte

La Casa De Papel, bir soygunun nasıl mükemmel yapılabileceğini anlatan en iyi diziler arasında kesinlikle yer alabilir. La Casa de Papel, son dönemlerde İspanyolların çıkarmış olduğu en başarılı ve en güzel dizilerden bir tanesidir. Suç, gizem, gerilim dizileri arasında bulunur.

La Casa De Papel’in konusu ise; Profesör lakaplı kişi seneler boyunca tasarlamış olduğu bu soygun için kendisine yeni bir ekip oluşturur. Ekip, İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak adına beş ay boyunca herkesten, herkeslerden uzak bir evde Profesörden kapsamlı bir eğitim alır. Her karakterin ismi ise şehir isimlerinden medyana gelir.

Fragman – YouTube

 • Fleabag – 8.7

Dizi Önerileri: Fleabag

IMDB Puanı: 8.7

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2016

Oyuncular: Phoebe Waller – Bridge, Sian Clifford, Olivia Colman, Jenny Rainsford, Bill Paterson

Fleabag dizisi, günümüzde Londra’da yaşayan ve kod adı Fleabag olan genç bir kadının yaşamını devam ettirme çabasını konu alıyor. Aynı zamanda da aşk, iş ve aile yaşantısının yanı sıra gündelik olaylar da ele alınıyor.

Fragman – YouTube

 • Dexter – 8.7

En İyi Yabancı Diziler : Dexter

IMDB Puanı: 8.7

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2006

Oyuncular: Michael C. Hall, David Zayas, James Remar, Luna Lauren Velez, Jennifer Carpenter, C.S. Lee.

Yabancı dizi tavsiyeleri listesinde bulunan dünyanın en iyi final yapmış yabancı dizileri arasında bulunan bir diğer yapım ise Dexter.

Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda kan analisti olarak görev yapmaktadır. Fakat kimsenin bilemediği bir görevi daha vardır. Cinayet masasının çözemediği cinayetlerin çözümünde görev alır. Çözse bile delil yetersizliğinden dolayı adalet sisteminden bir şekilde kurtulmayı başaran kötü adamları avlamak ve öldürmek adına zaman harcamış olduğu bir iş. En iyi polisiye dizisi sıralamasında yer alabilecek bir yapım.

Fragman – YouTube

 • The Crown – 8.7

Diziler : The Crown

IMDB Puanı: 8.7

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2016

Oyuncular: Claire Foy, Victoria Hamilton, Matt Smith, Pip Torrens, Will Keen.

Yabancı dizi önerileri listesinde bulunan bir diğer seri ise The Crown. Yapımcılığını Netflix’in üstlenmiş olduğu, izlenmesi gereken yabancı diziler arasında yer alan bir yapım.

The Crown ana hatları ile II. Dünya Savaşı ardından savaştan yeni çıkan İngiltere’nin Buckingam Sarayı’nda yaşanan entrikaları, aşkları, İngiltere’nin geleceğine yön veren olayları ve siyasi hayatını konu ediniyor. Bunlara ek olarak Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamış olduğu olaylar da var. Dizinin biyografik bir yapısı da bulunmakta ve olayların geçmiş olduğu dönem mükemmel bir biçimde yansıtılmış.

Fragman – YouTube

 • Doctor Who – 8.7

En İyi Fantastik Yabancı Diziler : Doctor Who

IMDB Puanı: 8.7

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2005

Oyuncular: Matt Smith, David Tennant, Jenna Coleman, Peter Capaldi, Nicholas Birggs, Karen Gillian.

En iyi fantastik diziler arasında bulunan bir başka dizi ise Doctor Who.

Yapımın ismi sizi yanıltmamalı. Çünkü dizinin doktorluk ile alakası yok. Doctor diye bahsi geçen kişi zamanda ve uzayda şeytan ile savaşmak adına yanında insan ile yolculuk yapabilen insan kılığında fakat insan olmayan bir varlık. Öldüğü zaman yeni bir form ile yaşamam tekrar gelebiliyor. Şu ana kadar bir farklı aktör Doctor’u oynadı.

Doctor Who 1989’da durdurulan eski diziyi takip etmekte. 2005 senesinde yayımlanan Doctor Who ise dokuzuncu doktor ile başlamakta.

Fragman – YouTube

 • Gomorra: La Serie – 8.7

En İyi Yabancı Diziler: Gomorra

IMDB Puanı: 8.7

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2014

Oyuncular: Marco D’Amore, Fabio De Caro, Fortunato Cerliona, Salvatore Esposito

Çok fazla bilinmeyen ve en iyi yabancı diziler arasında bulunan izlemekten keyif alacağınız bir diğer dizi serisi ise Gomorrah: La Serie. Gomorra, İtalyan yapımı drama suç kategorisinde bir yapım. Roberto Saviano’nun Gomorrah isimli kitabından uyarlanan ve Matteo Garrone’un yönetmenliği ile diziye dönüştürülmüş.

Gomorra Napoli banliyoörlerinde organize suç örgütleri, uyuşturucu satıcıları ve sıradan insanlar arasındaki ilişkilere odaklanmakta. Gomorra, hiyerarşik örgütlenmeyi işleyen ve suçlular arasındaki iç ve dış güç mücadeleleri hakkında öykü anlatan bir dizi serisi. Mafya suç türünde yabancı düzü önerileri arıyorsanız eğer, bu dizi izlenmeye değecektir.

Fragman – YouTube

 • Better Call Saul – 8.7

İyi Diziler : Better Call Saul
Better Call Saul, iyi diziler arasında bulunmaktadır.

IMDB Paunı: 8.7

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2015

Oyuncular: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks, Michael Mando, Patrick Fabian, Micheal McKean, Giancarlo Esposito

Kesinlikle izlenmesi gereken diziler listesinde tüm zamanların en iyi dizileri arasında bulunan diğer bir yapım ise Better Call Saul.

Better Call Saul, kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasında fakat herkesin sevebilecek olduğu bir yapısı yok. Çoğunluk tarafından kabul görüyor olsa bile, eğer tarzınız değil ise sizin adınıza gerçekten bir hayal kırıklığı yaşatabilir.

Better Call Saul, Breaking Bad dizisinde avukat rolü oynayan Saul Goodman’ın Breaking Bad’den önceki yaşantısını işlemekte.

Fragman – YouTube

 • House – 8.8

En İyi Yabancı Yapım Diziler : House

IMBD Puanı: 8.8

Devam Ediyor Mu?: Hayır.

Yayımlanma Tarihi: 2004

Oyuncular: Hugh Laurie, Omar Epps, Jesse Spencer, Peter Jacobspn, Robert Sean Leonard, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Olivia Wilde

Yabancı dizi önerileri listesinde en iyi yabancı diziler arasında bulunan bir diğer dizi serisi ise House. Sağ bacağı sakat olan ve bu yüzden ağrı kesici bağımlılığı bulunan inanılmaz bir şekilde akıllı ve anti sosyal olan bir dizinin başrol oyuncusu Dr. Gregory House’a odaklanan bir yapım.

Dr. House uzman hekimlerden oluşan ekibi ile beraber tuhaf ve çözüm bulunması neredeyse imkansız olan hastalıklara çözüm buluyor ve bu dizi de bunun öyküsünü ve aynı zamanda House’ın özel yaşamını konu ediniyor.

Fragman – YouTube

 • Vikings – 8.8

En İyi Yabancı Diziler: Vikings

IMDB Puanı: 8.8

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2013

Oyuncular Travis Fimmel, Alexander Ludwing, Clive Standen, Jordan Patrick Smith, Ketheryn Winnick, Gustaf Skarsgard, Alex Hogh Andersen.

Vikings, History Channel’da yayımlanan, İrlanda ve Kanada ortak yapımı, Michael Hirst tarafından hem yapımcılığı hem de yazılışı üstlenilmiş muhteşem bir dizi.

Başlangıçta sadece mini dizi projesi olarak çekilmiş fakat eleştirmenlerden ve izleyicilerden gelen güçlü desteğin sonrasında zaman geçtikçe büyük bir projeye dönüşmüş ve şu an ki konumu ile dünyanın en iyi dizileri arasına ismini altın harfler ile yazdırabilen bir dizi.

En iyi yabancı diziler sıralaması diğer dizilere göre düşük olsa bile bu durum sizi aldatmasın. Genel olarak, savaş dizileri tavsiyesi, en iyi yabancı tarihi diziler arıyorsanız, bu dizi tam sizin için.

Fragman – YouTube

 • Peaky Blinders – 8.8

Peaky Blinders: Yeni Yabancı Diziler

IMDB Puanı: 8.8

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2013

Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory, Sophie Rundle, Ned Dennehy, Finn Cole, Ian Peck.

Dizinin merkezinde bulunan Peaky Blinders çetesi, kentte halkın ve polislerin şapkalarını çıkartarak selam durmak zorunda kalmış oldukları, soygunculuk yapan ve at yarışı bahis işleri ile ilgilenen acımasız çetedir. Çetenin üyelerinin çoğunluğu Shelby ailesine aittir. Çetenin yapmış olduklarının yanı sıra Birinci Dünya Savaşı sonrası atmosfer de dizide işleniyor.

Fragman – YouTube

 • Narcos – 8.9

En İyi Yabancı Diziler: Narcos

IMDB Puanı: 8.9

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2015

Oyuncular: Pedro Pasal, Boy Holbrook, Paulina Gaitan, Wagner Moura, Alberto Ammann

Yabancı dizi önerileri listesinde sona yaklaşmaya başladık. Diğer bir baş yapıt ise Narcos. Konusu bakımından, dünyanın en zengin uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti’nin, Kolombiya Hükümeti’nin ve Escobar’ın bakış açılarından öykü anlatılıyor.

Tabii bunun yanı sıra Pablo Escobar’ın evlilik dışı ve evlilik hayatıda anlatılıyor. En iyi yabancı suç dizileri arasında bulabileceğiniz en iyi yapım. Dizide bulunan tüm aktörler, yan aktörler bu roller adına yaratılmış gibiler adeta.

Narcos dizisi tamamen gerçek olaylara dayatılıyor. Zaman zaman Escobar’ın gerçek arşiv görüntüleri de izleyici ile paylaşılıyor. Dünyanın en iyi dizileri arasında bulunan, almış olduğu puan ile IMDB en iyi diziler sıralamasında en üst sıralarda yer almayı hak kazanan Narcos’u eğer tarih, suç ve aksiyon yapımları ilginizi çekiyorsa izlemelisiniz.

Fragman – YouTube

 • Black Mirror – 8.9

En İyi Netflix Dizileri: Black Mirror

IMDB Puanı: 8.9

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2011

Oyuncular: Bu dizide her bölümde kadrolar değişmekte. Bu yüzden oyuncu kadrosu çok fazla.

Black Mirror, en iyi bilim kurgu dizisi sıralaması içerisinde kesinlikle yer alabilir. Ana temasında teknolojinin insanın durumunu ve toplumları nasıl etkilemiş olduğu bulunmaktadır. En iyi bilim kurgu dizileri arasında gerçek anlamda en popüler dizidir.

Fragman – YouTube

 • Stranger Things – 8.9

En İyi Yabancı Diziler: Stranger Things

IMDB Puanı: 8.9

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2016

Oyuncular: Winona Ryder, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Natalia Dyer, David Harbour, Millie Bobby Brown, Caleb McLaughlin, Charlie Heaton.

En iyi yabancı diziler listesinde dokuzuncu sırada Stranger Things bulunmakta. Çocukların ana karakter olmuş olduğu cazibe dolu bir seri. Çocukların ana karakter olmuş olduğu bir dizi ne kadar fazla iyi olabilir ya da nasıl bana hitap eder diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat düşünmüş olduğunuz gibi değil. Dizi de derinlemesine işlenen fantastik bir kurgu bulunmakta.

Stranger Things’in konusu ise; Herkesin herkesi tanımış olduğu küçük bir kasabada, bir çocuğun kaybolması ile sonuçlanan tuhaf bir olay meydana gelir ve bunun aratıştırılması sonucunda olaylar silsilesi başlar. Araştırma derinlemesine indikçe kötücül güçler, karanlık devlet kurumları ile karşılan halk göz ile görülenin ötesinde daha fazla şeylerin dönmüş olduğunu anlar.

Fragman – YouTube

IMDB Puanı 9 ve Üzeri Olan Yabancı Diziler

 • OZ – 9.0

En İyi Yabancı Diziler: Oz

IMDB Puanı: 9.0

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi:1997

Oyuncular: Dean Winters, J.K.Simmons, Adewale Akinnuoye-Agbaje

En iyi diziler arasında bulunan Oz, tam bir hapishane dizisidir. Oswald Hapishanesi olarak bilinen fakat dizide OZ ismi ile anılan bu hapishane, diğer hapishanelerden farklıdır. Mahkumlar ve gardiyanların yaşamış oldukları psikoloji, olaylara verilen tepkiler, sizin de hapishane içerisinde hissetmenize neden olacaktır.

Hapishane içerisinde kaçakçılar, çete üyeleri, Müslüman gruplar ve hatta uyuşturucu satıcıları bulunmaktadır. Her kesim, hapishanede yaşayabilmek adına kendi çıkarlarını göz etmek zorundadır. Gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında bulunan suç, dram ve gerilim türünde bir dizi.

Fragman – YouTube

 • Westworld – 9.0

En İyi Yabancı Diziler: Westworld

IMDB Puanı: 9.0

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi:2016

Oyuncular: Evan Rachel Wood, Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Thandie Newton, James Marsden.

Westworld, yeni olmasına rağmen son zamanlarda en fazla izlenen yabancı diziler arasında bulunmayı başarmış olan bir yapım.

Farklı karakterler, görsel şölen, güzel müzikler, başarılı aktörler hepsinin tamamı bu dizide. Westworld, zaman algısı ile oynamayı başaran ve izleyicisini rasyonel olarak hayal bile edemecek olduğunu karakterler ile istemsiz bir şekilde empati yapmanıza olanak sağlıyor.

Westworld’un konusu ise; Yapay zekanın doğması ile beraber günahın nasıl olacağı konusundaki merak sonucunda ortaya çıkmıştır. Yapımda teknolojik gelişmelerin nereye kadar gidebileceği, ve bu gelişimin olumsuz etkilerinin nasıl olabileceği hakkında durulmuştur.

Fragman – YouTube

 • House of Cards – 9.0

En İyi Yabancı Diziler: House Of Cards

IMDB Puanı: 9.0

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2013

Oyuncular: Kevin Spacey, Michael Kelly, Nathan Darrow, Derek Cecil, Robin Wright.

Son dönemlerin en iyi yabancı dizileri arasında yer alan en değerli diğer bir baş yapıt ise House of Cards olacaktır.

House of Cards, bir siyasinin yaşamını anlatan ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olmak adına yavaş yavaş yükselişine dayalı bir dizi. Dizinin ana odak noktası acımasız pragmatizmdir ve seyircilerine istediği şeyi elde etmek adına insanın acımasız olması gerekmiş olduğu gerçeğini anlatır.

Fragman – YouTube

 • Fargo – 9.0

En İyi Yabancı Diziler: Fargo

IMDB Puanı: 9.0

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2014

Oyuncular: Martin Freeman, Patrick Wilson, Kirsten Dunst, Billy Bob Thornton, Carrie Coon, Ewan McGregor, Colin Hanks.

En iyi Amerikan dizileri arasında bulunan bir diğer dizi serisi ise Fargo. İyi hikayesi ve iyi kazınmış karakterleri olan kara drama bir dizi. Dizinin her sezonu farklı oyunculardan ve farklı olay örgülerden oluşuyor olsa bile üç sezonun da öyküleri birbirlerine oldukça yakın.

Konunun genel çerçevesi ise; her sezonda insanların genelde bir cinayet ile uzaktan yakından ilgisinin olduğunu sanmadığı bir zayıf çocuk cinayete karışıyor ve sonrasında bu kişinin işlenilen cinayet ile nasıl başa çıkmış olduğunu anlatan olaylar örgüsünden oluşuyor. Temel olarak yasaların yanlış tarafında sıkışan iyi insanlardan oluşuyor ve yakalanmamak adına başvurmuş oldukları çözümler sonucunda sarpa saran işlerin ne tür boyutlara doğru gittiğini işlemekte.

Eğer şiddet, kara mizah, aksiyon dizilerini seviyorsanız kesinlikle sizin için izlenebilecek en iyi diziler arasında olacaktır.

Fragman – YouTube

 • Sherlock – 9.2

En İyi Diziler: Sherlock

IMDB: 9.2

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2010

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Una Stubbs, Martin Freeman, Rupert Graves, Louise Brealey, Andews Scott, Mark Gatiss, Amanda Abbington.

İzlenmesi gereken yabancı diziler listesindeki diğer bir başarılı yapım, uzun sezon araları ile takipçilerinin canını sıkmasına rağmen, Sherlock Holmes’in modern versiyonu olarak izleyici ile buluşuyor.

En popüler yabancı diziler arasında bulunana Sherlock, diğer yapımlardan farklı olarak iki yılda bir, üçer bölümlük film tadında hikayelerden oluşmakta. Sherlock dizisinin bir başka özelliği de, sosyal medya üzerinde en fazla konuşulan, teorilerin en fazla tartışıldığı, geniş fan topluluklarına sahip bir dizi olması. Bu diziyi bu kadar önemli yapan, karakterin ve etrafında gerçekleşen olayların günümüze benziyor olması.

Kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasında bulunan Sherlock dizisinin konusu şu şekilde; Yüksek bir zeka seviyesine sahip, sosyopat olan Sherlock, İngiltere’de işlenmekte olan gizemli suçları çözerek, kendine göre zihnini rahatlatma peşinde. Bunu da polise yardımcı olan danışman dedektiflik görevi altında gerçekleştirir.

Fragman – YouTube

 • Rick And Morty – 9.4

En İyi Yabancı Diziler: Rick And Morty

IMDB Puanı: 9.4

Devam Ediyor Mu?: Evet.

Yayımlanma Tarihi: 2013

Çizgi dizi olsa bile en iyi bilim kurgu dizileri arasında bulunan ve aynı zamanda akıl dolu espri anlayışı ile en iyi yabancı komedi yapımları arasında yer almayı başarıyor. Kadınlar için dizi önerileri arasında kesinlikle izlenmesi gerekiyor.

Alkolik, zeki ve aynı zamanda o kadar da dikkatsiz bir bilim insanı olan Rick’in on dört yaşındaki sürekli her konuda endişeli olan torunu Morty ile maceralarını anlatan yetişkinler için bir çizgi dizi. Dedesi ile Morty sonsuz evreni keşfederken başları sürekli olarak belaya giriyor ve bu beladan kurtulmaya çalışıyor.

Fragman – YouTube

 • Band Of Brothers – 9.5

En İyi Yabancı Diziler: Band Of Brothers

IMDB Puanı: 9.5

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2001

Oyuncular: Scott Grimes, Ron Livingstan, Donnie Wahlberg, Matthew Leitch, Damian Lewis, Shane Taylor, Peter Youngblood Hills.

Band of Brothers, biyografi yazarı ve tarihçii olan Stephen E. Ambrose tarafından yazılan Band of Brothers kitabına dayanan, İkinci Dünya Savaşı hakkında on bölümnden oluşan final yapmış en iyi mini yabancı diziler arasında bulunuyor.

Bu dizinin bu kadar dikkat çekmesinin ve en iyi yabancı diziler arasında bu kadar üst sıralarda yer almasının başlıca nedenlerinden birsi Steven Speilberg tarafından çekilmiş olması ve Tom Hanks’ın da kadroda yer alması keza daha önce bu iki isim beraber çalışarak İkinci Dünya Savaşı filmi çekmiştir.

Fragman – YouTube

 • Chernobyl – 9.5

Dizi Önerileri: Chernobyl

IMDB Puanı: 9.5

Devam Ediyor Mu?: Hayır

Yayımlanma Tarihi: 2019

Oyuncular: Jessie Buckley, Jared Harris, Stellan Skarsgard, Adam Nagaitis, Emily Watson, Paul Ritter

Chernobyl, tek sezonluk mini bir dizi. Tarihin en kötü insan yapımı felaketlerinden birisini anlatıyor. 1986 senesinde Ukrayna’da Çernobil nükleer santralinde meydana gelen patlama ve sonrasında yaşanan konuları konu ediniyor.

Fragman – YouTube

 • Breaking Bad – 9.5

En İyi Yabancı Diziler: Breaking Bad

IMDB Puanı: 9.5

Devam Ediyor Mu?: Hayır.

Yayımlanma Tarihi: 2008

Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Betsy Brandt, Dean Norris, Anna Gunn, RJ Mitte.

En iyi yabancı dizileri önerileri arasında bulunan Breaking Bad; 50’li yaşlarda bir lisede kimya öğretmeni olarak çalışan Walter White, aynı zamanda ailesinin gereksinimleri karşılamak adına oto yıkamada çalışmaktadır. Mütevazi ve ağırbaşlı bir hayat yaşayan White, mesleki ve sosyal hayatında biraz silik bir görünüm çizmekte fakat çevresi tarafından en fazla sevilen iyi bir aile babasıdır.

Bir zaman sonra akciğer kanseri olduğunu ve kısa bir zaman sonra ölecek olduğunu öğrenir. Yaşamının son dönemlerinde, öldükten sonra ailesini rahat bir şekilde geçindirebilecek parayı bırakabilmek adına yollar aramaya başlar. Tesadüf eseri uyuşturucu ticareti yaptığını öğrenmiş olduğu bir öğrencisi ile metanfetamin işlerine girer. Kimya alanındaki üstün bilgisi ile kaliteli uyuşturucu yapar ve öğrencisi ile beraber ismini duyurur.

Fragman – YouTube

 • Game Of Thrones – 9.5

En İyi Yabancı Diziler: Game Of Thrones

IMDB Puanı: 9.5

Devam Ediyor Mu?: Evet

Yayımlanma Tarihi: 2011

Oyuncular: Peter Dinklage, Emilia Clarke, Sophie Turner, Nikolaj Coster Waldau, Lena Headey, Kit Harington, Massie Wiliams, Lain Glen.

En iyi yabancı diziler IMDB sıralamasında birinci sırada bulunan ayrıca neredeyse en fazla izlenen yabancı diziler listesinde de ilk sıraları yer edinmeyi başarmış olan Game of Thrones’a.

Dizinin senaryosu George R.R Martin tarafından yaratılmış olan A Song of Ice and Fires’s World isimli kitabından uyarlama. Dizinin hikayesinde o kadar fazla olay örgüsü ve karakter bulunmakta ki şu ana kadar izlediğiniz hiç bir film ya da dizi ile benzerlik göstermemekte.

Game of Thrones’in konusu; Dokuz asil aile, Westeros’un efsanevi topraklarında kontrolü sağlamak adına hem siyasi hem de fiziksel ve cinsel entrikalar içerisinde fantastik yaratıkların da bulunmuş olduğu mücadeleler veriyor.

Fragman – YouTube

Yabancı Diziler Nereden İzlenebilir?

Dünya genelinde ve ülkemize son dönemlerde yabancı dizi izlemek için yükselişe geçen dijital platformlar olmuştur. Özellikle Prime Video ve Netflix gibi platformlar dünya genelinde dizi paylaşımı görevleri görür. Aynı zamanda da dizilere kolay erişim imkanı sağlar.

Yabancı Diziler Kaç Dakikadır?

Yabancı diziler, ülkemizdeki dizilere oranla daha kısa parçalar olarak yayınlanmaktadır. Özellikle 20 dakika ve 40 dakika arasında dizilerin süresi değişmektedir.

En Çok İzlenen Yabancı Diziler Nelerdir?

Friends, How I Meet Your Mother, Game Of Thrones gibi diziler hem ülkemizde hem de dünya gelinde binlerce kişi tarafından izlenmiştir. Bu durumda onları en fazla izlenen yabancı diziler arasında bulunmasına neden olmuştur.

Hangi Yabancı Diziyi İzlemeliyim?

Yukarıda yer alan diziler arasından zevkinize göre izleyebilirsiniz. Bu diziler genel beğeniye uygun olsa bile sizde kendinize göre bir şeyler bulabilirsiniz. Çünkü izlenmesi gereken en iyi yabancı dizilerdir.

Hangi Diziye Başlasam?

Hangi yabancı diziye başlayacağınıza karar veremiyorsanız eğer yukarıda yer alan listede ki diziler arasından bir tanesini seçebilirsiniz. Böylelikle daha eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Popüler Netflix Dizileri Hangileri?

“Netflix Neler İzlenir ?” sorusunu soruyorsanız eğer popüler Netflix dizilerine göz atabilirsiniz. Bunlar ise; The Umbrealla Academy, Sense 8, Dark, The OA, The Haunting of Hill House, The Breaking Bad, Our Planet, The Last Dance, Rick And Morty, Sherlock, Narcos, Peaky Blinders, Stranger Things.

Hangi Netflix Dizisi İzlemeliyim?

Popüler Netflix dizileri arasından istediğinizi izleyebilirsiniz. Dilerseniz Netflix hesabınıza giriş yaparak da sizin için önerilen diziler arasından dilediğinizi izleyebilirsiniz. Bu diziler size yeterli gelmediyse eğer en iyi filmler yazımıza göz atabilirsiniz.

Ferdiye

Yemek tariflerden püf noktalara, cilt bakımından modaya, hamilelikten sağlığa, alışverişten dekorasyon hakkında birçok bilgiyi değerli okuyucuları ile paylaşmaktadır.
Başa dön tuşu