Yaşam

Saç Örgü Modelleri En Yeni ve En Güzel Modeller

Örgü saç, kadınların uzun dönemlerdir kullanmış olduğu, hem havalı görünmek hem de yapımı pratik olduğundan dolayı kullanmış olduğu saç modelidir. Düğün, iş, okul, ofis ve özel günlerde kullanılabilen örgü saç modelleri ve örneklerini bir araya getirdik.

Özel günlerde şıklığınız ile bütünleşecek, saç ve makyajınız ile tam anlamı ile ortamda dikkatleri üzerinize toplamak istiyorsanız eğer zarif bir örgü saç modeli yapabilirsiniz. İster klasik, isterseniz spor giyinin size uygun olan bir örgü modeli var.

En Güzel ve En Yeni Kadın Saç Örgü Modelleri

Dalgalı Atkuyruğu

Spor ve rahat bir modeldir. Eğer hareket katmak isterseniz, yüzünüze yakın olan kısımlarda birkaç küçük örgü yapabilirsiniz. Bu şekilde hem saçınız hareketlenecek hem de romantizm katmış olacaksınız.

Atkuyruğu Örgüsü

Daha çok spor bir örgü modeli olarak bilinen atkuyruğu modeli yapmak için ilk olarak tam tepenizden çok sıkı olmayan bir atkuyruğu yapın. Bu atkuyruğu sırtınıza doğru şelale şeklinde geniş bir örgü insin.

İkisi Bir Arada

Oldukça masum ve mütevazi bir örgü modeli arıyorsanız eğer, saçınızı ensenizde toplayın ve balık kuyruğu şeklinde örün. Bu işlemi yaparken saçınızın bir bölümünü serbest bırakmanız gerektiğini unutmayın.

Yüksek Atkuyruğu Örgüsü

Şekil almayan kabarık saçlar için en uygun örgülerden bir tanesidir. Bu modeli yapmak için saçınızı en tepeden toplayın ve aşağıya kadar örün.

Saç Örgü Modelleri En Yeni ve En Güzel Modeller 6

Fransız Örgülü Atkuyruğu

Saçlarınızı tutam tutam alarak örgüye katın ve tam ortaya geldiğiniz zaman atkuyruğu toplayın.

Fransız Örgülü Düşük Topuz

Farklı miktarlarda saçları tutam tutam alarak örgüye ekleyin. Bir yandan başlayarak Fransız örgüsü yapmış olduğunuz saçlarınızı diğer tarafınıza kadar örerek toplayın. Bunun sonucunda ensenizde düşük bir topuz modeli ortaya çıkmalı.

Saç Örgü Modelleri En Yeni ve En Güzel Modeller - 2

Karmaşık Örgü

Bu örgü adından da anlayacak olduğunuz üzere biraz karmaşık gelebilir. Fakat elde etmiş olduğunuz görüntü sizi etkilemeye yetecektir. Her defasında yanlardan birer tutam saç alarak tüm saçlarınızı ensenizin tam ortasında birleştirerek sırtınıza doğru salın.

Yan Merdiven

Merdiven şeklinde yapmış olduğunuz örgüyü kafanızın tamamına sarmanız gerekli değil. Saçlarınızı iki yandan ayırın ve bir yanında bir tutam saç alarak merdiven örgü olarak örün.

Beşli Örgü

Örgü denildiği zaman bütün saçın örülmesi tabi gerekmiyor. Yarı toplu bir saç modeli istiyorsanız eğer kulak hizasının biraz üzerinden büyük bir tutam saç alın ve arkaya doğru beş sıra olacak şekilde örün.

İkili Hollanda Örgüsü

Hollanda örgüsü yaparken Fransız örgüsünde olduğu gibi saçları birbirinin üzerinden geçirmiyorsunuz. Her bir saç tutamını bir önceki tutamın altından geçireceksiniz. Bu işlem sonucunda örgü kafa ile birleşik şekilde gözükmeyecektir.

Bu örgü ile saçlarınız kafanızın üzerine sonradan yapıştırılmış gibi görünecek. Saçlarınızı tam oradan ikiye bölün, her iki taraftan sıkı bir şekilde tutarak Hollanda örgüsü ile örerek ensede bir araya getirin.

Saç Örgü Modelleri En Yeni ve En Güzel Modeller 5

Mısır Sırası Örgüsü

Saçınızı yüzünüzden uzak tutacak ve yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracak mısır sırası saç örgüsü modeli kesinlikle denenmesi gerekiyor. Bu modeli yapabilmek için en dipten başlayarak enseye kadar kalın bir şekilde örün.

Atlıkarınca Örgüsü

Basamaklı bir şelale örgüsü ile herkesi etkileyebilirsiniz. Yapmak için kulağınızın hizasından şelale örgüsüne başlayın ve ensenizden devam ederek diğer tarafta bitirin

Gizli Örgülü Topuz

Saçlarınızı daha sıkı şekilde toplamak istiyorsanız topuzlu örgü modelini deneyebilirsiniz. Hem havalı hem de genç işi görünen bu örgü ile kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç Örgü Modelleri En Yeni ve En Güzel Modeller 3

Küçük Örgüler

Hızlı örgü modelleri arasında bulunan küçük örgüler ile saçlarınızı sadece tek bir kısmını balıksırtı modelinde ördükten sonra diğer tarafta bulunan saçlarınızı dalgalandırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yapabilecek olduğunuz bu örgü saç modeli ile gözler sizin üzerinizde olabilir.

Kılçık Örgü

Salaş ve geniş saç örgü modellerinin en güzel saç modelleri arasında bulunduğu birden fazla kişi tarafından bilinmektedir. Eğer uzun saçlara sahipseniz bu dağınık örgü modelini deneyebilirsiniz. Eğer bu saç modelini tercih ederseniz saçlarınızın önlerinden ince tutamlar bırakarak daha doğal görünüm elde edebilirsiniz.

Halat Örgü

Halat şeklindeki örgüler son dönemde oldukça popüler hale geldi. Temelde iki burgunun birbiri üzerine eklenmesi sonucunda ortaya ortaya çıkmaktadır. Gergin toplanmış bir atkuyruğu ve kusursuz bir şekilde görünen halat örgülü saçlar oldukça popüler.

İlk olarak saçlarınızı iki tutama ayırın ve burgu yapın. Sonrasında bu burguları birbiri üzerine ekleyin. Son olarak da lastik toka ile sabitleyin. Sıkı bir şekilde burmanız gerekiyor. Eğer burmazsanız saçınız açılacaktır.

Saç Örgü Modelleri En Yeni ve En Güzel Modeller 4

Dağınık Örgü

Saçlarınızı daha salaş şekilde örerek ya da örmüş olduktan sonra saçınızı yana doğru çekerek gevşeterek dağınık örgü modeli yapabilirsiniz.

Fransız Örgüsü

Uzun saçların derli toplu olmasını sağlayabilecek olan örgülü saç modelleri arasında Fransız örgüsü de bulunuyor.

Ferdiye

Yemek tariflerden püf noktalara, cilt bakımından modaya, hamilelikten sağlığa, alışverişten dekorasyon hakkında birçok bilgiyi değerli okuyucuları ile paylaşmaktadır.
Başa dön tuşu